5 Ocak 2011 Çarşamba

CEVABI BİLEN BERİ GELSİN

* Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?

* Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?

* Neden öğrenciler ilköğretimin besinci sınıfına kadar öğretmene öğretmenim diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda hocam diye seslenmeye baslarlar?

*Neden sınavlarda 4 yanlış bir doğruyu götürür şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlarda; 4 dogru bil, bir doğru da bizden şeklinde bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıkınca kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan midir yoksa ondan tırstığımız için midir?

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar,peki ne zaman gittiğini nasıl anlarız.

* Düğünlerde neden Dom Dom Kursunu ile göbek atılmaktadır.Bir avcı vurdu beni, bin avcı beni yedi gibi sözler eşliğinde kendinden geçen başka milletler var midir?

* Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvancağız gördüklerinde inanmıyorum! derler, inanılmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?

* Neden futbol takimi olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

ALINTIDIR.

Hiç yorum yok:

DUYDUM,DUYURAYIM İSTEDİM.

Yalnızlık; insanlardan yoksun olmaktan çok,
ne söylediğimizi anlamayan insanlar arasında yaşamaktır.